Esin kaynaklarımız ve destekçilerimiz

Öğrenme ve Beslenme yerlerimiz

 • Şifalı Bitkiler Okulu – Nazım Tanrıkulu 13-14 Haziran 2015- Çamtepe Ekolojik Yaşam Kültür Merkezi-Çanakkale
 • Etnobotanik Atölyesi – Dr. Füsun Ertuğ  21-22 Kasım 2015 – Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi – İstanbul
 • Şifalı Bitkileri Tanıma ve Doğal Merhem Yapım Atölyesi Nihal & Ceyhan Temürcü (Kır Çocukları) 20 Aralık 2015 – Nisan İmece Çocuk Bahçesi – İstanbul
 • Koruma Biyolojisi Yaz Okulu, 2017. Zagori, Yunanistan. Biyolojik çeşitlilik değerlendirmesi ve izlenmesi için örnekleme yöntemleri; Biyoçeşitlilikte mekansal ölçekler
 • I. Uygulamalı Tıbbi Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği Eğitimi, 2017. Balıkesir Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Çiftçi Eğitim ve Üretim Merkezi, BAÇEM. Eğitmen: Nazım Tanrıkulu

Yararlandığımız internet siteleri

İlham aldığımız kitaplar

 • Turhan Baytop, Türkiye’ de Bitkiler İle Tedavi.
 • Maria Treben, Tanrı’nın Eczanesinden Sağlık
 • Nazım Tanrıkulu, Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi
 • Stephen Harrod Buhner, Yeryüzü İle Konuşma Sanatı
 • Oktay Mete, Şifalı Bitkiler Ansiklopedisi
 • C.Norman Sheally, Resimli Şifalı Bitkilerle Tedavi

Bitkileri bizimle tanıştıran bahçeler

Destekçilerimiz

Ayhan Kazancı – Ardahan-Damal ve Artvin-Arhavi bölgesinde arıcılık yapan ve Şifa Heybesi merhem ve kremlerinin üretimde kullandığımız bütün doğal balmumlarını bizlere armağan eden amcam Ayhan Kazancı’ya katkılarından ötürü çok teşekkür ederiz. Onun katkısı olmasa üretimlerimizin devam ettirmemiz mümkün olmayacaktı.

Furkan Devran –Şifa Heybesi ismi daha aklımızda dahi yokken ürünlerimizi ve kendimizi tanıtacağımız bir web sitemizin olmasını isteyen ve bu yönde bize itici güç olarak “Şifa Heybesi” ismini bulmamızda ilham ve enerji kaynağı olan ve aynı zamanda ilk blogumuz olan “sifaheybesi.weebly.com” u kurarak, bizlerin öz geçmişlerini yazan, kısacası Şifa Heybesinin ilk adımlarını atmasına öncülük eden sevgili arkadaşımız Furkan Devran’a şükranlarımızı sunarız.

İlker Oruç – Bu internet adresini, tasarımını (sifaheybesi.com)  satın alıp, ilk tasarımı üzerinde yoğun emek veren ve bizlere armağan eden sevgili ilker Oruç’a maddi ve manevi katkılarından dolayı sevgilerimizi sunarız. O ilk kıvılcımı çakmasaydı, böyle bir internet sitesine sahip olmamız olanaklı olmayacaktı.

Murat ve Sefa – Yine, 20-21 mart 2016 tarihinde bizlere evlerini ve bilgisayarlarını açarak yaklaşık 4 aydır açılmayı bekleyen “sifaheybesi.com”un niyetlendiğimiz, hayal ettiğimiz gün olan 21 mart 2016 Nevroz’unda yaşam bulmasına yeni bir tohum,yeni bir umut olmasına büyük katkılar sağlayan sevgili arkadaşlarımız Murat ve Sefa’ya çok teşekkür ederiz. İyiki varsınız!

Son olarak, Eğitim çalışmalarımızda Şifa Heybesi’ni yalnız bırakmayarak katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza, Şifa Heybesi’ne kapılarını açarak eğitim verme imkanı sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara ve Şifa Heybesi ürünlerini kullanarak bizlere geri bildirimler sunan ve bu yolda ilerlememizde itici güç olanlara ve Anadolu’nun bitki bilgelerine en içten teşekkürlerimizi sunarız. Sizler olmasaydınız Şifa Heybesi’nin eğitim ve üretim etkinliklerinin daimiliği sağlanamayacaktı.