ŞİFA HEYBESİ

HEYBEMİZDE NELER VAR?

Hoş kokulu doğal bitkisel kremlerimiz, yağlarımız, sabunlarımız var.

ŞİFA HEYBEMİZLE KUCAKLAŞ!

Şifa heybesi kimdir?

ŞİFA HEYBESİ BULUTTUR, YAYLADIR, ORMANDIR, ARIDIR, PETEKTİR, BALDIR...
Belki derdimize çare bir çiçek

ŞİFA HEYBESİ Ceren ve Soner’in doğada kendiliğinden biten bitkilere merağı, heyecanı ve şifa arayışıyla doğmuştur. Seni HOŞ KOKULU YABANİ BİTKİler ve alemleriyle tanıştırıyoruz. DOĞA ve KÜLTÜR hikayeleri anlatıyoruz. Bitkilerle doğada ADİLCE iletişim kuruyoruz. Onları, yaşam alanlarımızda sevgiyle şifaya dönüştürmek, onlarla güzel ilişkiyi canlandırmak, yaygınlaştırmak ve onları korumak için uygumalı eğitimler düzenliyoruz. TEMİZ, SAĞLIKLI ormanlarda, yaylalarda, nehirlerde, bozkırlarda yaşayan yabani bitkilerle ördüğümüz ilişikiyi dermana, esenliğe dönüştürüyoruz. - - - - "BAHAR GELSİN ŞU DAĞLARA GİDELİM, GİDELİM! BELKİ DERDİMİZE DE ÇARE BİR ÇİÇEK, VAAY! TOPLAYIP DEVŞİRİP DE DERMAN EDEYİM, AÇILAN YARAMI SARA, SARA BİR ÇİÇEK, OOY..." - - - - Aşık Yaşar Reyhani

HEYBECİLER

Şifa Heybesi'nin Çiçekleri

Ceren kazancı

yaylada gezen sincap mutfakta
Kimyacıyım. ODTÜ Biyoteknoloji alanında yüksek lisans yaptım. Yıllarca ODTÜ dağcılık ve kış sporları kulübü DKSK ile Anadolu’da dağdan dağa sıçradım. 2016 yılında Tiflis’teki Ilia üniversitesi yaşam bilimlerinde ekoloji-etnobotanik alanında doktora öğrencisiyim. Dağ dağ gezmeyi, bitkilerle ve insanlarla konuşmayı, onları koklamayı seviyorum. Sevgiyle devşirdiğim bitkileri şifalı sabunlar, yağlara, kremlere dönüştürüyorum.

Soner oruç

yaylada uçan baykuş iletişimde
Arkadaşlarım bana Kuşçu Soner ya da Heybe bey der.Dere tepe geziyorum,soğuk sularda çimiyorum ve onları içiyorum. Anadolu ve Kafkas halklarını çok seviyorum. Onların geleneksel ekolojik bilgeliğini devşiriyorum, biyokültürel çeşitliliğin devamlılığı için uğraşıyorum. “ODTÜ’nün Kuşları”kitabının ve “Geleneksel bilgi bilgeliği” belgeselinin yaratıcılarındanım.dut’a tut, tut’a dut diyorum.

Şifa bulanlar

Şifa Heybesi bohçasıyla kavuşanlara, tanışanlara sorduk Hangi özümüzle tanıştın? Neye niyet ettin? Ne sıklıkla cildinle buluşturdun? Dileğin gerçekleşti mi? Kendini gözlemledin mi? Herhangi bir iyileşme belirtisi farkettin mi? Herhangi bir olumsuzluk gördün mü? Bize tavsiyen var mı? Özümüzle ilgili paylaşmak istediğin bir şey var mı?

GELENEKSEL BİTKİ BİLGELİĞİ belgeselimizi mutlaka seyret, youtube kanalımıza üye ol!

Güncel haberler

Bizimle temasa geç!

Görüş, öneri ve her türlü geri bildirimin bizim için çok değerli. Seninle iletişimde kalmak istiyoruz.